Home Hard Drives & SSDs Synology 16GB DDR4 2666 MHz RDIMM Memory Module – D4RD-2666-16G
SYNOLOGY 8GB RAM Memory D4ES03-8G 8GB DIMM
Back to products
Synology D4ER01-16GSynology D4ER01-16G 16GB 1x16GB DDR4 ECC
Synology 16GB DDR4 2666 MHz RDIMM Memory Module – D4RD-2666-16G
3 in stock
Product successfully added to the Quote List
Compare
Add to wishlist
SKU: D4RD-2666-16G Category: Hard Drives & SSDs Tag: D4RD-2666-16G
Share:
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
Synology DDR4 Memory Module
Key Features
  • For FS6400, FS3400 & SA3400 NAS
  • 16GB Capacity
  • 2666 MHz Clock Speed
  • PC4-21300
  • 288-Pin RDIMM
  • 1.2V
  • Registered
  • ECC Technology
D4RD-2666-16G
  • DDR4 ECC Registered DIMM
  • EAN: 4711174723560
  • Capacity: 16GB
  • Warranty: 5 Years
Applied Models*:
  • FS series:FS6400, FS3600, FS3400
  • SA series:SA3600, SA3400
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Synology 16GB DDR4 2666 MHz RDIMM Memory Module – D4RD-2666-16G” Cancel reply